O čem se v Česku nepíše: Venezuelská pravice zavraždila studenta!

Eleazar

Caracas 3. listopadu 2015 (venezuelanalysis.com) – Chávistické a studentské hnutí odsoudilo politicky motivovanou vraždu studenta Eleazera Hernándeze (22), který v pátek zemřel po hádce na univerzitě v Zulii (LUZ).

Podle venezuelských médií byl podporovatel vlády Hernández údajně tlačen proti skleněnému billboardu skupinou studentů v průběhu vnitřních voleb v PSUV (Sjednocená socialistická strany Venezuely) na univerzitě. Rána uvolnila těžký střep, který spadl na studentovo hrdlo a Hernández vykrvácel.

I když nejsou uvolněny žádné oficiální informace objasňující, co vyprovokovalo hádku, politické skupiny spojené s Bolívarovskou revolucí vyjadřují, že Hernández byl napaden pravicovými studentskými aktivisty. Tvrdí, že tři muži patřící do Federace vysokoškolských studentů (FCU) a MUC (Kulatého stolu demokratické jednoty) se pokusili sabotovat volby před obrácením své pozornosti na Hernándeze.

„Pravičáci (studenti) přišli…, způsobili rvačku, spálili hlasovací boxy, porazili mladého muže, tlačili ho proti skleněnému billboardu, až se od skleněného střepu pořezal a vykrvácel. Byl zavražděn.“, řekl státní televizi kandidát Velkého vlasteneckého pólu Fidel Madroñero.

Viceprezident republiky Jorge Arreaza také potvrdil tuto verzi události a na svém twitterovém účtu slíbil spravedlnost pro mladého studenta. „Politické násilí pravice nezvítězí!“, sdělil víceprezident Arreaza.