Mladí komunisté ke skonu Fidela Castra

fidel

Dnes se mimořádně sešli členové místní organizace Svazu mladých komunistů, aby uctili památku Fidela Castra Ruz (1926 – 2016), vrchního velitele revoluce na Kubě, který nás opustil včera ve 22:29 ve věku 90 let. K odchodu tohoto nejvýznamnějšího žijího světového státníka zástupci Svazu uvedli:

„Opustil nás Fidel Castro, velký přítel naší vlasti a našeho lidu. Fidel odešel, zvítězil, jeho myšlenky a dílo se stalo nesmrtelné. Opustil nás velký hrdina bojující nejen za věc svého lidu, ale za spravedlnost pro lidstvo. Opustil nás státník, jeden z hlavních představitelů antiimperialistického hnutí, boje za lepší svět, někdejší hlava Hnutí nezúčastněných zemí a vzor pro všechny, kteří se nesmířili s útlakem a nesvobodou. Fidel bez ohledu na nebezpečí vybojoval pro svou zemi důstojnost, jako David Golíáše porazil svou odhodlaností , odvahou a idejemi severoamerické impérium a ve 2.polovině 20.století stanul jako vzor nejen zemím třetího světa v boji proti neokolonialismu. Soucítíme s lidem Kuby stejně jako s celým pokrokovým světem , hvězdaFidela Castra září spolu s příklady dalších hrdinů nadále.“

To bylo stanovisko mladých komunistů ke smutné události odchodu jedné z největších osobností.

Pietní setkání členů SMKČ ukázalo úctu k této osobnosti, stejně tak aktuálnost jeho odkazu, na kterém fyzický odchod nic nemění. SMKČ se stejně jako Fidel Castro hlásí ke komunismu, k idejím Marxe a Lenina a k politice antiimperialismu.