Prostějovští přátelé Latinské Ameriky podpořili Den solidarity s Venezuelou

11905780_1028159833901093_8032000659089718253_n-880x440

Prostějovský Svaz přátel Latinské Ameriky a Karibiku využil mezinárodního Dne solidarity s Venezuelou a vyjádřil svůj postoj podpory vlády lidové moci v čele s prezidentem Madurem i odpor lidové moci proti terorismu. Mediální válka podněcující spolu se sabotážemi chaos v zemi a dezinformace v českých sdělovacích prostředcích vede ke zkresleným pohledům na dění v zemi i v regionu, kterým Svaz přátel čelí v českém prostoru zveřejňování jinak cenzurovaných zpráv.

Organizace se aktuálně připojila k prohlášení Svazu komunistů (SMKČ) a členské organizace Světové odborové federace, jediným českým třídním odborům OS ČMS. Prostějovští přátelé Latinské Ameriky podpořili slova o tom, že je Venezuela další významnou pevností v boji proti terorismu, podobně jako Sýrie a lidovědemokratická Korea.

„Po událostech v Sýrii je nám jasné, že mimo Koreu je tlak Spojených států soustředěn proti Venezuele a dalším latinskoamerickým pokrokovým a nezávislým zemím a hrozba intervence je naprosto reálná“, uvádí se v prohlášení organizací.

To pokračuje slovy o nezbytné podpoře Bolívarova a Chávezova projektu, stejně jako o nutnosti pokračovat v rozsáhlém emancipačním projektu latinskoamerických národů, které se nemíní vracet do minulosti pod botu severoamerického kolonialismu.

„Hodnoty suverenity lidu se hájí v bitvě idejí i s puškou na rameni. V čase, kdy jsou suverénní státy podrobovány zahraniční kriminální agresi nebo jsou podrobeni genocidním sankcím, je nezbytné vyjádřit podporu, těch, kteří nechtějí žít sehnutí.“

Svaz přátel Latinské Ameriky a Karibiku hodlá zvýšit informační a kulturní kampaň s tématem solidarity s Venezuelou nejen na prostějovský okres.