Prezident al-Assad účastníkům Mezinárodní odborové konference: Sýrie se neustále pohybuje směrem k vítězství

AssadWFTU1

Damašek – Prezident Bašár al-Assad přijal delegaci účastníků Mezinárodní odborové konference o solidaritě s pracujícími a lidem Sýrie v jejich boji proti terorismu, blokádám, hospodářským sankcím a imperiální intervenční politice, která se konala v Damašku za účasti organizací z přibližně 60 zemí.

Během setkání prezident al-Assad hovořil o důležité úloze lidových organizací a sociálních sil při zvyšování povědomí a varování před nebezpečím terorismu, který se šíří po celém světě, včetně zemí, které ho podporují, a také jejich role při zvyšování povědomí o negativních důsledcích nemorálního hospodářského embarga, které porušuje mezinárodní a humanitární právo, které ukládají určité velmocenské síly, které se snaží ovládnout národy, které se stále hlásí k jejich svrchovanosti a nezávislému rozhodování.

Prezident Al-Assad poukázal na to, že i přes teroristickou, vojenskou, hospodářskou a mediální válku, která se jí týkala sedm let, se Sýrie neustále pohybuje směrem k vítězství díky obětem své armády, vytrvalosti svých lidí a podpoře přátelských zemí.

Členové delegací vyjádřili podporu pracujících a lidu svých zemí se Sýrií v boji proti terorismu a embargu a potvrdili, že válka, kterou Sýrie nyní vede, je pro region a svět velmi důležitá, protože její důsledky představují zlom v lidských dějinách.

Členové zdůraznili potřebu sjednotit všechny strany, které milují mír a obhajují mezinárodní právo, aby bojovaly proti terorismu a respektovaly svrchovanost zemí a právo národů na sebeurčení.

Přijetí u prezidenta Syrské arabské republiky se rovněž zúčastnil delegát českých třídních odborů OS ČMS Martin Peč, který s Bašárem al-Assadem v krátkosti promluvil na téma československo a česko-syrských vztahů a vyjádřil přesvědčení o budoucím navázání na historické tradice vzájemných vztahů obou zemí a znovuzahájení politické, ekonomické a kulturní spolupráce.

AssadWFTU2