Sýrie: Armáda překračuje východní břeh řeky Eufrat v oblasti Dajr az-Zaur

army-Deir-Ezzor-4

Dajr az-Zaur, SANA – Armádní zdroj uvedl, že vojenské jednotky překročily východní břeh řeky Eufrat během jejich kontinuálních operací proti teroristům z ISIS v Dajr az-Zaur.

Zdroj SANA dále uvádí, že vojenské jednotky ve spolupráci se spojeneckými silami překročily řeku Eufrat od Al-Džafry směrem k Huweijet Saqr, kde nyní bojují v této oblasti proti ISIS.

Dříve postupovaly armádní jednotky ve spolupráci se spojeneckými silami na všech osách bojujících proti teroristické organizaci ISIS a začaly kontrolovat nové oblasti na okraji města Dajr az-Zaur a jeho okolí.

Reportér SANA v Dajr az-Zaur sdělil, že byla armádními jednotkami zřízena kontrola nad vesnicí Al-Džafra. Vojsko ale pokračuje v postupu a stíhá zbývající teroristy ISIS, kteří uprchli směrem k Huweijet Saqr a kontrolují místa na jihovýchodním okraji města a v jihovýchodním okolí Dajr az-Zaur – silnice al-Majadín. Po provedení přesné vojenské operace, v níž byla řada teroristů usmrcena nebo zraněna, došlo navíc ke zničení jejich zbraní a střeliva.

Reportér sdělil, že v západní oblasti postupovaly vojenské jednotky ke směru Ayn al-Bo-jima a al-Kharita poté, co obnovily nové body uprostřed pozic teroristů z organizace Takfiri vůči zbývajícím teroristickým skupinám na konkrétních místech v poušti.

Vojenské operace mají za následek smrt několika teroristů, včetně Mohammada Azíz al-Hanto, Omar al-Džamila Alúma a Abdul-Hádí al-Alúma z vesnice Al-Šakra.

Mezitím přepadla skupina místních obyvatel vůz patřící ISIS v blízkosti železnice v okolí města al-Bukamal na východě provincie. Místní vůz zničili a všech pět teroristů na palubě popravili.

18. 9. 2017
původní text anglicky zde