Sýrie: Armáda zajišťuje příjezd 21 civilistů do města Dajr az-Zaur

Deir-Ezzor-civilians

Dajr az-Zaur, SANA – Armádní zdroj uvedl, že jednotka Syrské arabské armády zajistila přechod 21 civilistů, včetně žen a dětí, do města Dajr az-Zaur poté, co bylo osvobozeno od jednoho z doupat ISIS v západním okolí města.

Osvobození občané vyjádřili štěstí z jejich úspěchu při útěku teroristů z ISIS a vyzývají všechny obyvatele Dajr az-Zauru, kteří ještě mají trvalý pobyt v oblastech, kde je teroristická organizace přítomná, ať zamíří do nejbližšího stanoviště Syrské arabské armády. Zde budou v bezpečí.

Během setkání s 21 civilisty guvernér Dajr az-Zauru Mohammad Ibrahim Samra potvrdil, že zajistí všechny požadavky občanů, kteří uprchli před terorismem ISIS, dokud se nevrátí do svých domovů a vesnic.

Vedoucí pobočky Syrského arabského Červeného půlměsíce (SARC) v Dajr az-Zaur Mohamed Diaa al-Dahmoush řekl, že občanům byla po příjezdu z města poskytnuta strava a ošetření a že SARC bude zajišťovat pomoc všem lidem v zemi i nadále.

Jednotky Syrské arabské armády ve spolupráci se záložními silami provádí intenzivní boj ve městě Dajr az-Zaur a z jeho oblasti vyhání teroristy z ISIS.

19. 9. 2017
původní text anglicky zde