Před čtyřmi lety se zrodila Socialistická bolívarovská centrála pracujících

cbst

10. listopadu 2011 náš věčný velitel Hugo Chávez oznámil během slavnostního zakončení prvního zasedání pracovníků města, země a moře, které se konalo v koloseu Jose Maria Vargase ležícím v Maiquetía ve státě Vargas, založení Socialistické bolívarovské centrály pracujících (CBST). CBST se zrodila s cílem posílit práva pracovníků ze strany Bolívarovské revoluce.

Během akce se z celé země shromáždili dělníci, aby potvrdili závazek pracujících revoluci a řekli, že budou pokračovat v boji, aby i nadále podporovali s pomocí Bolívarovské vlády zlepšení v oblasti pracovních sil. „Toto vedení musí být podporováno, odhodláno a mít podporu velitele Cháveze. Vypracujeme nový zákoník práce (LOT) s Vámi, prezidente. Jsme zde, kvůli podpoře, kterou potřebuje venezuelský socialismus a boji proti rozdělení dělnické třídy!“, řekl odborový předák Will Rangel na počátku aktu.

Akce se zúčastnili tehdejší ministryně práce a sociálního zabezpečení Maria Cristina Iglesias, tehdejší ministr zahraničí Nicolas Maduro, ministryně pro obce a sociální ochranu Isis Ochoa, poslanci a socialistické odbory. Centrála pracovníků se ukáže jako anti-imperialistická platforma, jejíž cíl je prohloubení revoluce a práce na komplexní reformě LOT a shromážďuje všechny ústřední odborová hnutí v zemi s cílem sjednotit hlas pracujících.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Zmxs5CCNd7E

Zdroj: PSUV