Komunisté a odboráři podpořili komuniké venezuelské vlády

Chávez

České komunistické a odborové organizace podpořily komuniké venezuelské vlády ohrazující se proti aktivitám generálního tajemníka Organizace amerických států Luise Almagra.

Almagro svou nepřátelskou politikou a uváděním lživých informací vzbudil krajní nevoli venezuelské vlády, která reagovala na jeho nenávistnou činnost vydáním komuniké, které poukazuje na podporu pučistických snah, extrémismu, nedemokratické opozice a na využívání karty místního fašismu proti venezuelskému lidu a jeho legitimní vládě.

Generální tajemník OAS byl oficiálně nazván vůdcem fašistické pravice, který lživě a nezákonně vystupuje proti Venezuele a jejímu lidu.

České solidarizující organizace uvádí v reakci na aktuální dění a v souladu s předchozími postoji ve svém prohlášení:

„Pokračujeme ve své podpoře revolučního procesu ve Venezuele i v celé Latinské Americe, protože je nejen zárukou emancipace národů tohoto kontinentu na severoamerickém imperialismu a neokolonialismu, ale především musí být zárukou vítězství nad domácí reakcí, nad oligarchií a poskoky impéria. Odsuzujeme činnost generálního tajemníka OAS, jako i každé jiné vměšování a pučistické snahy proti pokrokovým zemím. Apelujeme na urychlené řešení problémů souvisejících s ofenzívou pravice na kontinentu a na utužení třídní politiky v zemi.“

Prohlášení vydal Svaz mladých komunistů Československa(SMKČ), Svaz přátel Latinské Ameriky a Karibiku, Výbor solidarity s Venezuelou, redakční rada novin Dialog – otázky a odpovědi, redakční rada serveru Prostějovská Pravda a Odborové sdružení Čech, Moravy a Slezska (OS ČMS), člen Světové odborové federace.