Gratulace Venezuele k výsledku voleb

Maduro oslavuje výsledky voleb

V souvislosti s vítěznými volbami do nově ustanoveného venezuelského Ústavodárného shromáždění vyjádřily své gratulace i české pokrokové a vlastenecké organizace, jako je Svaz přátel Latinské Ameriky a Karibiku a Svaz mladých komunistů Československa (SMKČ). Ve své gratulaci označují vítězství za ránu fašistům a oligarchii a odsuzují agresivní nátlak a výhružky vlády USA:

„V první řadě bychom chtěli poblahopřát venezuelskému lidu k vítězství demokracie nad pravicovým terorismem a oligarchií. V této volbě utrpěli porážku všichni, kteří chtěli zemi prodat Spojeným státům a privatizací zbavit pracující všech sociálních vymožeností vybudovaných za Chávezova a Madurova projektu moderní a spravedlivé Venezuely.

Výhružky Spojených států jsou jen dalším dokladem škodlivosti tohoto impéria, jehož politika je zaměřena proti lidstvu jako celku. Připomeňme roli této egoistické velmoci při agresích proti Jugoslávii, Iráku, Afghánistánu a Sýrii. USA se Saúdskou Arábií patří mezi hlavní sponzory terorismu, což je dnes už veřejné tajemství. Země, která vznikla na masovém vraždění původních obyvatel, které počtem 10× překročilo holocaust, a následném otrokářství a rasové segregaci, těžko může někomu kázat o demokracii. Kde jsou Spojené státy, tam je bída a útlak. Kde je tato mocnost, tam tečou potoky krve. Latinská Amerika ale spolu s dalšími nezávislými zeměmi světa ukazuje, že už na sobě nenechá stát severoamerickou botu věčně.

Je dnes na lidu Venezuely v čele s prezidentem Madurem, aby neopakoval chyby Allendeho Chile a nepodlehl tlaku kriminálních živlů a vlastizrádných sil. Bránit svobodu, suverenitu a mír znamená vyhlásit válku oligarchii, fašistům a impériu!“

K tématu ještě uvádíme, že je pozoruhodné, že režimní media neinformují o původcích ekonomické a mediální války proti Venezuele, podobně jako mlčí o fašistickém teroru proti stoupencům lidové moci.